تبلیغات

یه تکه از آسمون جدا بو کَه رو زمین! ایرانن و جنوبش،بندِر و نُمِ خوبش! خلیج فارس رو هفت رنگ،کنار بندر ایکِشید،قشنگتر از شهر ما،هیچ که تو دنیا ایندی !

خدمات وبلاگ نویسان جوان

موسیقی در خون مردم شهر من جاری است - تیر ماه/ درگذشت ابراهیم منصفی

موسیقی در خون مردم شهر من جاری است

 

خیلی سختن که آدم تنها بشت

 از منصفی گفتن و نوشتن دشوار است اما وقتی میبینیم در سالروز درگذشت ابر مرد هنر دیارمان هیچ سایتی و بلاگی عکس العملی نشان نداده و کلیشه ها همچنان از سر و کول صفحات سایتها و بلاگهای هرمزگان بالا می روند . . . 

این مطلب از هرمزگانی دات نت كپی شده!!! لازم بود كه كپی بشه

با همان بضاعت اندک تلاش داریم یاد و خاطره ی مرد بزرگ هرمزگان را در این وب سایت گرامی بداریم. تیرماه در تقویم هرمزگانیها یاد آوردرگذشت حزن انگیز ابراهیم منصفی در سال 76 است،  بسیاری از کسانی که امروزه در موسیقی هرمزگان برای خود همین جایگاه متزلزل را کسب کرده اند نمی توانند تاثیر شگرف رامی را بر خود و در مسیر شعر و ترانه و موسیقی هرمزگان انکار کنند. ابراهیم منصفی نه  دچار خود شیفتگی در موسیقی مدرن شد و نه  در چارچوب حجره ی یادگار پدرانش نشست ، درکلام و موسیقی منصفی ترکیبی اعجاب انگیز موسیقی جنوب (هرمزگان) و موسیقی مدرن وجود دارد که نه تنها سرشار از روح نوستالوژیک است که هر شنونده ی غیر محلی را نیزمجذوب هنرآفرینی خود می کند. ذهن خلاق منصفی خالق بیش از 90 ترانه ی ماندگار بوده است که می توان از آن به انقلاب عظیم در شعر و ترانه و موسیقی هرمزگان نام برد . نه با آقای نقوی در تماس هستیم و نه آقای نفیسی و نقد را می سپاریم به  اهلش . این نوشتار اندک و ناقص از برای یادآوری و به رسم ادب بوده و شایسته است هرمزگانیها، مفاخر و هنرمندان واقعی خویش را بیش از پیش ارج نهند.

                                                                                                            هرمزگانی دات نت

شیرین تر از عسل هم

                          می توان آفرید

اما به شرط آن که

                     من آن زنبورسربازِ دلباخته باشم

و تو

آن یگانه گلی که نصیب من شده است

                                در همه ی عمر جهان

تنها یک بار.
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 2 تیر 1389 ساعت 04:22 ب.ظ توسطدختری از جنوب |نظرات |